Archief Messemaker 1847 jaargang 2016 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |

| jan | feb | mrt | apr | mei | juni | juli | aug | sep | okt | nov | dec |

  • Januari
  • Uitslagen en standen tweede doorgeefschaakavond (ronde 4 t/m 6)
  • Foto's van doorgeefschaakavond
  • Foto's van prijsuitreiking B-jeugd
  • Messemaker 2 koploper in de Promotie klasse (inclusief verslag)
  • Verslag van KNSB-wedstrijd RSR Ivoren Toren - Messemaker 1 (door Peter Ypma)
  • Nieuwe boeken beschikbaar op de boekenveiling van Messemaker (met dank aan Frans Bottenberg)
  • Najaarsserie kloksimultaans voor B-jeugd beëindigd (foto's en uitslagen)
  • Uitslagen Ladderwedstrijd B-jeugd (eindstand najaar 2015)
  • Inschrijving voor PJK RSB 2016 is geopend (aanbevolen voor de jeugd)
  • Prachtige 6-2 overwinning van Vlaggenschip Messemaker tegen concurrent RSR Ivoren Toren (verslag volgt)
  • Messemaker-jeugdteam heeft zware avond in 4e ronde Groene Hart Jeugdcup`
  • Uitslagen Najaarscompetitie B-jeugd ronde 8 (winnaar Lucas: gefeliciteerd!)

  • Februari
  • Voorstellen van vijf nieuwe kandidaat-jeugdleden (van harte welkom Oscar, Mitchell, Bastiaan, Matthias en Quinten)
  • Messemakers jongste lid Yuko Paulzen wordt RSB-Jeugdkampioen 2016 cat. H (gefeliciteerd Yuko!)
  • Stand en uitslagen 3e ronde snelschaken
  • Messemaker naar de halve finale in de RSB Beker (inclusief verslag)
  • Neem een kijkje op de toekomstige nieuwe Messemaker-website (under construction)
  • Messemaker jeugdteam poulewinnaar in Ron de Jong Groene Hartcup (door Bas Luiten)
  • Uitslagen en standen Kloksimultaans voor B-jeugd
  • Rowan van Willlgen wint 2e prijs in Jeugd Grand Prix toernooi
  • Opnieuw winst voor Vlaggenschip Messemaker in 6e ronde KNSB-competitie (verslag volgt)
  • Schoolschaakkampioenschap van Gouda weer een geslaagd jeugdschaakfestijn (door Peter Scheeren)
  • Onfortuinlijke nederlaag van het jeugdviertal (verslag volgt)
  • A.s. woensdag Schoolschaakkampioenschap van Gouda (aanmelden kan nog t/m maandag)
  • Messemaker-jeugdviertal levert uitstekende prestatie in regionaal jeugdclubkampioenschap
  • B-jeugd wint met 3-0 in kloksimultaan
  • Messemaker 1847 door het oog van de naald tegen ASC in de KNSB beker (verslag van Peter Ypma)

  • Maart
  • Messemaker 2 met overmacht kampioen Promotieklasse (inclusief verslag)
  • Messemaker-vlaggenschip wint opnieuw en zit koploper op de hielen! (verslag van Peter Ypma)
  • KNSB-bekerteam stunt tegen Oegstgeest '80 (3,5 - 0,5)! (verslag van Peter Ypma)
  • Foto's van prijsuitreiking voor de jeugd
  • Foto's van doorgeefschaakavond voor de jeugd
  • Uitslagen en eindstand van Doorgeefschaak voor de jeugd
  • Messemaker in Groene Hart Jeugdcup: "te groot voor servet, te klein voor tafellaken" (verslag van Bas Luiten)
  • Maandag 21 maart finale boekenveiling (alle resterende boeken voor 2 Euro te koop)
  • Messemaker 4 degradeert na verlies tegen Sliedrecht
  • RSB Beker team door naar finale, na 3-1 overwinning op CSV (inclusief verslag)
  • Eindstand Wintercompetitie Pupillen ronde 11 (zie hier de prijswinnaars)
  • Erik Hennink winnaar van Drierondentoernooi Waddinxveen (van harte gefeliciteerd Erik)
  • Gelijkspel voor Messemaker in RSB-Viertallencompetitie (door Minas Avedissian)
  • Brede School Gouda organiseert Denksportmiddag voor de jeugd op 16 maart (ook Messemaker is vertegenwoordigd)
  • Rowan van Willigen wint opnieuw een prijs in RSB Grand Prix Jeugdtoernooi

  • April
  • Messemaker pakt de dubbel (verslag op de RSB site)
  • Begeleiders gezocht voor het Openluchtschaak 2016
  • Finale interne bekercompetitie gaat tussen Guido Royakkers en Peter Ypma
  • Voorstellen van een nieuw jeugdlid (van harte welkom Sanne)
  • Verslag van de kampioenswedstrijd van Messemaker 1 (incl. foto's)
  • Vlaggenschip Messemaker is kampioen en promoveert naar 1e klasse KNSB! (proficiat mannen)
  • Slotavond van Ron de Jong Groene Hart Jeugd Cup (door Peter Scheeren)
  • Messemaker 3 wint laatste wedstrijd van het seizoen (inclusief verslag)
  • Kennemer Combinatie een maatje te groot voor Messemaker in de KNSB beker
  • Vlaggenschip Messemaker wint opnieuw en staat nu op kop! (verslag toegevoegd)
  • Messemaker-viertal wint van koploper maar wordt net niet kampioen
  • Messemaker-jeugdteams eindigen in middenmoot in regionale jeugdclubkampioenschappen (verslag van Peter Scheeren)
  • Foto van kloksimultaan van Eelco de Groot tegen de jeugd
  • Rowan van Willigen wint weer een prijs in RSB Grand Prix toernooi

  • Mei
  • Henk-Jan Evengroen oppermachtig op 21e VINK Zuidplas Top 12 schaaktoernooi (verslag op site van De IJssel)
  • Jeugd zegeviert in 2e ronde Adolescentenkampioenschap
  • Uitslagen Kloksimultaans B-jeugd (zie ook de foto met Adrie Oosterhof in actie)
  • De inschrijving voor het OK Gouda 2016 is geopend (toernooidatum: 3 september 2016)
  • Eerste uitslagen van Adolescentenkampioenschap (zeges van Peter en Kevin)
  • Voorstellen van twee nieuwe kandidaat-jeugdleden (van harte welkom Kristian en Roman)
  • Adolescentenkampioenschap Messemaker 2016 in de maanden mei en juni
  • Uitslagen Kolksimultaans B-jeugd (Wibo verliest de strijd tegen de klok)
  • Foto van kloksimultaan van Wibo Bourguignon tegen de jeugd
  • Feest bij Messemaker vanwege diverse sportieve presaties
  • Wessel Luiten wint snelschaakcompetitie om beker uit Groene Hart Jeugdcup
  • Vlaggenschip Messemaker krijgt versterking van Gert-Jan Ludden en Wim Heemskerk (welkom Gert-Jan en Wim!)
  • Verslag van NK Jeugdschaak (door Liam Vrolijk)
  • Geweldige prestaties van Liam en Kevin in NK Jeugd (proficiat jongens!)
  • Eindstand en uitslagen 4e ronde van het snelschaken
  • Messemaker wint de RSB Beker na spannende finale van HZP Schiedam! (inclusief verslag)

  • Juni
  • De nieuwe opgave van de week voor de jeugd staat weer klaar (deze week was Yuko de winnaar)
  • Eindstand Ladderwedstrijd B-jeugd (prijsuitreiking volgende week)
  • Jeugd zegeviert in kloksimultaan tegen "blinde" Peter Scheeren
  • Eindstand Voorjaarscompetitie Pupillen en CD-groep (prijsuitreiking volgende week)
  • Clubkampioen Jan Evengroen scoort ruim 60% in jaarlijkse simultaan
  • De nieuwe opgave van de week voor de jeugd staat weer klaar (met een prijs voor de winnaar)
  • Foto's van simultaan van clubkampioen Jan Evengroen (uitslagen volgen nog)
  • Ook Kevin komt op 3 punten in Adolescentenkampioenschap na inhaalpartij tegen Bernard
  • Uitslagen Voorjaarscompetitie Pupillen ronde 9
  • Eindstand Voorjaarscompetitie B-jeugd (proficiat Joël)
  • Eerste winnaars van de opgave van de week voor de jeugd zijn Oscar en Lauran (proficiat jongens)
  • Messemaker-jeugdlid Yuko Paulzen eindigt in middenmoot in Nederlands Kampioenschap t/m 7 jaar (verslag door Keni Paulzen)
  • Crowdfunding: steun de deelname van Liam Vrolijk aan het EK in Praag
  • GM Alexandre Dgebuadze doet mee aan OK Gouda 2016 (de achtste titelhouder in het toernooi)
  • GM Vladimir Epishin doet mee aan OK Gouda 2016 (de eerste buitenlandse grootmeester in het deelnemersveld)
  • Jan Evengroen clubkampioen seizoen 2015-2016 (Proficiat Jan!)
  • Eindstand en uitslagen laatste ronde interne competitie
  • De opgave van de week voor de jeugd staat weer klaar (met een prijs voor de winnaar)
  • GM Dimitri Reinderman doet mee aan OK Gouda 2016
  • Peter Ypma en Liam Vrolijk aan de leiding in Adolescentenkampioenschap
  • Uitslagen Kloksimultaans B-jeugd (door Henk v.d. Wösten)
  • Uitslagen en stand Ladderwedstrijd B-jeugd (Jeroen en Wessel aan de leiding)
  • Eerste Goudse Watertorentoernooi voor de jeugd
  • Uitslagen Voorjaarscompetitie Pupillen ronde 8 (Jesse en Yuko nog steeds samen bovenaan)
  • Damesgrootmeesters Bianca de Jong-Mühren en Erika Sziva doen mee aan OK Gouda 2016
  • Twee winnaars beste externe resultaat (Proficiat Leen en Remco!)
  • GM John van der Wiel doet mee aan OK Gouda 2016
  • In memoriam: Bob Beker (uitvaart op 14 juni)
  • Voortaan elke week een schaakopgave voor de jeugd (met een prijs voor de winnaar)
  • Schaaktrainingen van Rick Lahaye en Dolf Meijer in het seizoen 2016-2017
  • Uitslagen Voorjaarscompetitie Pupillen ronde 7
  • Uitslagen Voorjaarscompetitie B-jeugd ronde 7
  • Gebroeders Evengroen beiden ten onder in 3e ronde Adolescentenkampioenschap
  • GM Erik van den Doel doet mee aan OK Gouda 2016

  • Juli
  • Uitslagen zomercompetitie (ronde 5)
  • Uitslagen zomercompetitie (ronde 4)
  • Nogmaals de oproep: Begeleiders gezocht voor het Openluchtschaak
  • Uitslagen zomercompetitie (ronde 3)
  • Uitslagen zomercompetitie (ronde 2)
  • Liam en Peter winnaars van Adolescentenkampioenschap 2016 (beslissing volgt via een snelschaakbarrage)
  • Lauran Hertog winnaar van gezellig Watertorentoernooi voor de jeugd
  • Geslaagden voor het stappenexamen (proficiat jongelui)
  • Ter herinnering: Watertorentoernooi voor de jeugd op 6 juli (aanmelding is nog mogelijk)
  • Ter herinnering: de inschrijving voor het Van Dam OK Gouda 2016 staat open
  • Ter herinnering: de inschrijving voor het Jeugd OK Gouda 2016 staat open
  • Eindstand Puzzelcompetitie van de Jeugd (prijsuitreiking volgende week)

  • Augustus
  • Erich Karstan Zomerkampioen van 2016 (Proficiat Erich)
  • Uitslagen zomercompetitie (ronde 10)
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Oscar)
  • Uitslagen eerste kloksimultaan C-jeugd (Wouter wint met 8-0 van de jeugd)
  • Uitslagen Competitie Pupillen ronde 2
  • Eindstanden EK Jeugd 2016 (Liam eindigt op 6,5 uit 9, Kevin op 4,5 uit 9)
  • Schaaktrainingen van Rick Lahaye en Dolf Meijer in het seizoen 2016-2017 (aanmelding is nog mogelijk)
  • Schaaktrainingen bij Messemaker door Jop Delemarre (aanmelding is geopend)
  • Volg de verrichtingen van Liam Vrolijk en Kevin Nguyen op het EK in Praag (Liam staat op een score van 6 uit 8, Kevin 3,5 uit 8)
  • De inschrijving voor het Open Kampioenschap van Gouda op 3 sept staat nog open (van harte aanbevolen)
  • Je kunt je nog steeds inschrijven voor het Open Jeugdkampioenschap van Gouda op 3 sept (van harte aanbevolen)
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (inzenden uiterlijk a.s. zondag)
  • Nieuwe jeugdbegeleiders Pieter Hörchner en Frans Bottenberg ("meester" Pieter en Frans: namens de jeugd van harte welkom)
  • Uitslagen 1e snelschaakavond van de C-jeugd
  • Uitslagen Competitie Pupillen ronde 1
  • Aantal deelnemende titelhouders in OK Gouda is opgelopen tot 12
  • De (voorlopige) jeugdkalender 2016-2017 is beschikbaar (het jeugdseizoen start op 22 augustus)
  • De (voorlopige) activiteitenkalender 2016-2017 is beschikbaar
  • Op de valreep nog twee kandidaten voor de schoonheidsprijs (ingezonden door Leslie Tjoo en Remco Hylkema)
  • Tweede kandidaat voor de schoonheidsprijs is binnen (inzender: Erich Karstan)
  • Nog twee vrijwilligers gezocht voor het Openluchtschaak!> (voor 13 en 27 augustus)
  • Eerste kandidaat voor de schoonheidsprijs is binnen (inzender: Jan Cheung)
  • Eindstand Open NK 2016 in Dieren (Messemaker-leden doen het verdienstelijk in sterk deelnemersveld)
  • Teamsamenstelling voor het nieuwe seizoen
  • Ding mee voor de schoonheidsprijs 2015-2016 van Messemaker (inzenden uiterlijk 15 augustus)
  • (Ter herinnering) Crowdfunding: steun de deelname van Liam Vrolijk aan het EK in Praag
  • De nieuwe KNSB-ratinglijsten zijn gepubliceerd (met een spectaculaire ratinggroei voor Liam)

  • September
  • nieuw jeugdlid en een nieuw seniorlid (van harte welkom Maurice en Sarlertoo)
  • Verslag van eerste KNSB-wedstrijd van Messemaker 2
  • Uitslagen Competitie Pupillen ronde 4
  • Leen de Jong wint in kloksimultaan met 6-2 van de C-jeugd
  • Ook prima start van Messemaker 2 in 1e ronde KNSB-competitie (verslag volgt)
  • Fantastische start van Vlaggenschip Messemaker in 1e ronde KNSB-competitie (verslag van de wedstrijd)
  • Vanwege aanhoudend moie weer a.s. zaterdag weer openluchtschaak (met dank aan Matthias Ehrhardt)
  • Uitslagen eerste doorgeefschaakavond voor de jeugd
  • Verdienstelijke prestaties van Messemaker-teams op eerste speeldag van KNSB-jeugdclubcompetitie
  • Leslie Tjoo wint schoonheidsprijs 2015-2016 (op basis van steming tijdens de ledenvergadering)
  • Foto's van de algemene ledenvergadering 2016
  • Vladimir Epishin winnaar van OK Gouda 2016 (verslag van Henk de Kleijnen en foto's van Magda Reibel en Kees Brinkers)

  • Oktober
  • Verslag van de wedstrijd Shah Mata 4 - Messemaker 4 (door Albert-Jan Wagensveld)
  • Uitslagen en stand 6e ronde interne competitie
  • CSV maatje te groot voor RSB-bekerteam in de KNSB beker
  • Uitslagen 1e ronde snelschaakcompetitie (inclusief stand)
  • Indeling voorronde beker competitie 2016-2017
  • Verslag van de eerste wedstrijd van Messemaker 3 in de RSB-competitie (door Diko Kalkdijk)
  • Uitslagen tweede doorgeefschaakavond voor de C-jeugd
  • Uitslagen tweede doorgeefschaakavond voor de jeugd
  • Messemaker 2 ten onder tegen Krimpen aan de IJssel (verslag toegevoegd)
  • Vlaggenschip Messemaker ten onder tegen Paul Keres
  • Messemaker 3 begint seizoen goed met een ruime overwinning (Verslag volgt)
  • Messemaker 4 wint met minimaal verschil van Barendrecht/IJsselmonde 4: 4,5-3,5 (verslag volgt)
  • Uitslagen Kloksimultaan van Frans Bottenberg tegen de C-jeugd
  • Voorstellen van een nieuw kandidaat-jeugdlid (van harte welkom Heras)
  • Messemaker D-jeugdteam heeft het moeilijk in KNSB-jeugdclubcompetitie (zie de teamfoto)
  • Messemaker A-jeugdteam staat na 4 ronden op fraaie 2e plaats in KNSB-jeugdclubcompetitie (zie de teamfoto)

  • November
  • Verslag van de KNSB-wedstrijd Messemaker 1 - De Toren Arnhem
  • Prijsuitreiking Najaarscompetitie DE- en Pupillengroepen
  • Fantasie-pepernotenschaak voor de C-jeugd
  • Pepernotenschaak voor de Pupillen
  • Tweede team van Messemaker speelt gelijk tegen De Pion 2
  • Vlaggenschip Messemaker verliest met minimaal verschil van De Toren Arnhem
  • Volgende week Pepernotentoernooi voor de jeugd (tevens prijsuitreiking najaarscompetitie)
  • C-jeugd kansloos tegen Kees Brinkers in kloksimultaan
  • Eindstand Najaarscompetitie Pupillen en DE-groep (proficiat Oscar)
  • Liam Vrolijk genomineerd als Rotterdams sporttalent van het jaar
  • Ruime overwinning van 4e team in RSB-competitie (door Albert-Jan Wagensveld)
  • Indeling 1e ronde bekercompetitie 2016-2017
  • Messemaker-jeugdteam handhaaft hoge positie op ranglijst van KNSB-jeugdclubcompetitie
  • Ruime winst voor Messemaker 2 tegen Zeeuwse tegenstanders
  • Voorronden van bekercompetitie begonnen
  • Uitslagen Competitie Pupillen ronde 9
  • Gelijkspel voor Vlaggenschip Messemaker in spannende wedstrijd tegen ASV
  • Moeilijke avond voor Messemaker-jeugdteam in Groene Hart Jeugc Cup

  • December
  • Peter Ypma behaalt FM-titel en IM-norm in Groningen Chess Festival! (verslag van Peter Ypma)
  • Vier Messemaker-leden actief in Chess Festival Groningen
  • Verslag van de KNSB-wedstrijd Messemaker 1 - BSG 1 (door Peter Ypma)
  • Verslag uitwedstrijd 2e team tegen Sliedrecht
  • Verslag uitwedstrijd 3e team tegen Nieuwerkerk a/d IJssel 2 (nieuwe versie)
  • Messemaker-jeugdteam na spannende strijd winnaar in poule 3A van Groene Hart JeugdCup (verslag op de website van 3-Torens)
  • Fraaie overwinning met 6½ - 1½ van 3e team op 2e team van Nieuwerkerk a/d IJssel
  • Uitslagen eerste ronde Wintercompetitie Pupillen
  • Verslag vierde team tegen Ridderkerk
  • Verslag van Peter Ypma van Bekerwedstrijd LSG - Messemaker
  • Cursus Schaaktrainer 1 in Rotterdam
  • Vierde team Messemaker wint nipt van Ridderkerk
  • Verslag van tweede team tegen De Pion 2
  • Messemakers eerste bekerteam in eerste ronde van KNSB-beker uitgeschakeld door LSG Intellimagic: 2½-1½ (verslag van LSG)

  • top