Archief Messemaker 1847 jaargang 2014 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |

| jan | feb | mrt | apr | mei | juni | juli | aug | sep | okt | nov | dec |

  • Januari
  • 'Gestript' Tata 2014 weinig eervol voor tienkampers van Messemaker 1847 (door Henk de Kleijnen)
  • Groeten uit de Oostenrijkse Weissensee (door Jan Cheung)
  • Dagelijks fotoverslag Tata Steel Chess 2014 laatste ronde (door Ab Scheel)
  • Tata Steel Chess 2014 Eindstand tienkampen Messemakerleden
  • Foto's, verslag, uitslagen en indeling RSB PJK 2014 (dag 3)
  • Fotoverslag Tata 2014 met de Masters in het Rijksmuseum (door Ab Scheel)
  • Schaken is een wrede sport (bron Algemeen Dagblad)
  • Schaakduo in spotlight (door Henk de Kleijnen)
  • Tata 2014 Uitslagen Weekendvierkampen van Leslie, David en Mohammed
  • Fotoverslag opening en loting Tata Steel Chess Tournament (door Ab Scheel)
  • Verzwakte Messemaker-teams hebben het moeilijk in Ron de Jong Groene Hart Cup
  • Jeugd Messemaker aan de Raindrop Chess (foto/video verslag)
  • Van wieg tot graf (door Henk de Kleijnen)

  • Februari
  • Lucas en David schoolschaakkampioen van Alphen (door Arjen Zuurmond)
  • Hans B�hm weer groots bij boekpresentatie �De Loper�
  • Foto's uit de oude doos (door Ab Scheel)
  • Stroomstoring legt interne competitie plat!
  • Persbericht Pathena NK Jeugdschaken 2014 in Rotterdam
  • Negende Goudse Schoolschaakkampioenschap weer een groot succes
  • Anatoly Karpov te gast op het 2de BASAMRO Jeugdschaaktoernooi (door Teun Koorevaar)

  • Maart
  • Lucas en David stranden in de regionale schoolschaakfinale (door Arjen Zuurmond)
  • Corry Vreeken, een leven lang schaken (door Teun Koorevaar)
  • Clubblad van Messemaker 1847 "Messemaker aan Zet" staat online
  • Spijkenisse 2 op het vinkentouw in promotie RSB
  • Strijd om kampioenschap promotieklasse spits zich toe
  • De Stelberg 1 RSB schoolschaakkampioen 2014 (door Frank Thoma en Ab Scheel)
  • Zaterdag 24 mei organiseert RSR Ivoren Toren een Jeugdtoernooi
  • Messemaker bekerteam verliest van sterk opererend LSG
  • Uitslagen en stand: Teamschaak jeugd voorjaar na ronde 3
  • Foto's Prijsuitreiking en Smultaan door Peter Scheeren
  • Partij uit de RSB competitie 2B: Eelko de Groot vs Bas van Dijk
  • Klim-Op overtuigend de sterkste jeugdclub van de RSB (door Peter Scheeren)
  • Spanning in promotieklasse RSB neemt verder toe

  • April
  • Fotoverslag vierde speeldag NK Jeugd 2014 (door Ab Scheel)
  • Fotoverslag derde speeldag NK Jeugd 2014 (door Ab Scheel)
  • Persbericht: Pathena NK Jeugd 2014 (Pathena Pers & Communicatie)
  • Foto/videoverslag eerste speeldag NK Jeugd 2014 (door Ab Scheel)
  • Het Pathena NK Jeugdschaken 2014 wordt mede mogelijk gemaakt door....
  • Openluchtschaakspel start 10 mei 2014 (van hart aanbevolen)
  • Sander van Eijk wint Paastoernooi SV Moerkapelle 2014 (door Ab Scheel)
  • Messemaker 2 struikelt vlak voor de finishlijn
  • Bericht voor de Messemaker-jeugd (door Peter Scheeren)
  • De Willige Dame RSB Kampioen seizoen 2013 - 2014 (Van Harte) (Verslag en foto's)
  • Groeten uit Parijs (door Jan Cheung)
  • Schaakclub Utrecht presenteert... het SCU-open! (start 24 april)
  • Voorstellen van een nieuw seniorlid (van harte welkom Bart)
  • Mark Timmermans winnaar Alblasserwaardtoernooi 2014 (door Ab Scheel)
  • Reint van der Knijff geeft schaakles in De Hoog Biljart & Denksportcentrum

  • Mei
  • Fotoverslag derde ronde Open Kampioenschap van Utrecht (door Ab Scheel)
  • Erwin en Alina l'Ami komen 6 september naar Gouda
  • Fotoverslag Jeugd Grand Prix van de RSB bij RSR Ivoren Toren (door Jan Sijbesma)
  • 30 mei - 1 juni: Open Kampioenschap van Utrecht (OKU
  • Ben van Geffen RSB Open Seniorenkampioen 2014 (door Dick van Buuren)
  • Peter Ypma Bekerkampioen seizoen 2013 - 2014 (proficiat Peter)
  • Henk-Jan Evengroen prolongeert titel op 19e VINK Zuidplas Top 12 toernooi (door Ab Scheel)
  • Schaakschermutselingen: verslag en beelden uit Moermansk (door Marijn en Arja den Hartog)
  • De toekomst van de KNSB (het schaken in Nederland) (door Jan Sijbesma)
  • Zes Messemakerleden in toptien KNSB competitie klasse 3C
  • Fantastisch NK Jeugd, hoed af voor Stichting Pathena! (door Teun Koorevaar)
  • Verslag RSB Open Jeugdkampioenschap doorgeefschaak (door Theo Heukels)
  • Portret van Jasel Lopez (Aruba) tijdens het NK Jeugd 2014 (door Ricardo en Ab)
  • Video: interviews met kampioenen NK Jeugd 2014 (door Ricardo Klepke)
  • Fotoverslagen alle speeldagen NK Jeugd 2014 (door Ab Scheel)
  • Uitslagen snelschaakcompetitie seizoen 2013 - 2014 (met eindstand)

  • Juni
  • Ed Roering tweede bij het Open Kampioenschap van Woerden
  • Beste externe score voor Liam Vrolijk van het vijfde team (door Erich Karstan)
  • Henk de Kleijnen tweede bij rapidkampioenschap Erasmus
  • Robby Kevlishvili winnaar Open PK van de Zuid-Hollandse Eilanden (door Ab Scheel)
  • Foto/videoverslag Solingentoernooi 14 juni 2014 (door Arjan van der Leij)
  • Clubkampioen 2014 Erik scoort goed tijdens jaarlijkse simultaan (proficiat Erik)
  • Grootmeester Zhaoqin Peng komt 6 september naar Gouda
  • De indeling KNSB competitie 2014 - 2015 is gepubliceerd
  • David snelschaakkampioen groep B basisschoolleerlingen in Bussum
  • Schaken Vieren ofwel Let�s Celebrate Chess (door Van Raetsheeren)
  • Grootmeester John van der Wiel komt 6 september naar Gouda
  • Jos van der Kaap winnaar ER Capital Rotterdam Open 2014 (proficiat Jos)
  • Tea Lanchava komt 6 september naar Gouda
  • Prijswinnaars interne competitie seizoen 2013 - 2014 (groep A t/m C)
  • Erik Hennik clubkampioen seizoen 2013 - 2014 (proficiat Erik)
  • Uitslagen en stand interne competitie senioren (laatste ronde)
  • Eindstand Snelschaken BCD-Jeugd
  • Fotoverslag 010Moves Rotterdamsport op het Schouwburgplein 1 juni 2014 (door Ab Scheel)
  • Mohammed wint groep 9 van het 42e Vierkamptoernooi SV De Uil Hillegom
  • Liam heeft met zijn tweede plaats op het NK-D zich geplaatst voor het EK

  • Juli
  • Fotoverslag WSV zomerschaak 24 juli 2014 (door Ab Scheel)
  • Fotoverslag Open NK Dieren 22 juli 2014 (door Ab Scheel)
  • Das Arghyadip wint zevende editie LCT
  • 'Schaakkoning' Mohammed met simultaan in het Algemeen Dagblad
  • Media-aandacht voor 13-jarige Mohammed van Messemaker 1847 (bron Krant van Gouda)
  • Geslaagd voor het stappendiploma (proficiat)
  • Foto's prijsuitreiking pupillen en B-C-D-Jeugd (proficiat allen)
  • 13-Jarige Mohammed geeft simultaan voor de Messemakerjeugd (fotoverslag)
  • Fotoverslag zevende Leiden Chess Tournament 2014 (door Ab Scheel)
  • Bericht voor de Messemakerjeugd (door Peter Scheeren)
  • Media-aandacht voor 12-jarige Liam Vrolijk van Messemaker 1847 (bron AD)
  • (Proloog 1) Persoonlijk Kampioenschap voor Dames en Heren 2014 (PK) (door Aad Juijn)
  • Trainingsmatch tussen Liam Vrolijk en Peter Ypma (analyse vier partijen)
  • Fotoverslag met uitslagen en partijen Bilderbergtoernooi 2014 (door Ab Scheel)
  • Uitslagen en eindstand interne competitie B-jeugd combi met senioren
  • Grootmeester Erik van den Doel komt 6 september naar Gouda
  • Fotoverslag Nederlands Kampioenschap Vrouwen en Mannen 2014 (door Ab Scheel)
  • Fotoverslag Nederlands Kampioenschap Pastores 2014 (door Ab Scheel)
  • Uitslagen en stand interne competitie CD jeugd (laatste ronde)
  • Uitslagen en stand interne competitie Pupillen (ronde 10)
  • Gezocht: begeleiders voor de maandagjeugd
  • Fotoverslag Science Park Amsterdam Chess Tournament 2014 (door Ab Scheel)
  • Voorstellen vijf teams van de externe competitie 2014 -2015
  • Clubblad van Messemaker 1847 "Messemaker aan Zet" staat online
  • Guido, na barrage met Jan, snelschaakkampioen 2014 (proficiat Guido)

  • Augustus
  • Erich Karstan zomerkampioen 2014 met uitslagen en eindstand (proficiat Erich)
  • Seniorentrainingen bij Messemaker 1847 (door Jop Delemarre klik hier)
  • Jeugdlid Liam Vrolijk door KNSB benoemd als Nationaal Talent
  • Afsluiting seizoen openluchtschaak (door Erich Karstan)
  • Prijsuitreiking, verslagen, uitslagen, partijen en foto's RSB PK 2014
  • De Hoog Biljart en denksportcentrum met Ab in de media
  • WGM Bianca Muhren komt 6 september naar Gouda
  • Grootmeester Alexandre Dgebuadze komt 6 september naar Gouda
  • Ahoy in het teken van sport, spel, dans en creativiteit tijdens Jeugdvakantieland 2014
  • Verslag, uitslagen en foto: Open Nederlandse Jeugdschaak Kampioenschappen
  • Aankondiging 66e Westlands Druivenschaaktoernooi
  • Voorstellen van een nieuw seniorlid (van harte welkom Marcel)
  • Schaken als ontsnappingsspel voor basisschoolkinderen? (door Teun Koorevaar)
  • Partijen ONK 2014 van Jan en Henk-Jan Evengroen en Peter Ypma
  • Foto's prijsuitreiking Open NK Dieren 31 juli 2014 (door Ab Scheel)

  • September
  • Messemaker 1847 furieus van start (bron Algemeen Dagblad)
  • Vlaggenschip Messemaker 1847 geweldig van start in nieuwe competitie
  • Messemaker 5 start met mooie overwinning op combiteam Barendr/IJ'monde 4
  • Foto/video verslag Denksportdag Rotterdam-Noord 2014 (door Ab Scheel)
  • Media-aandacht voor het OK van Gouda in De Telegraaf (door Hans B�hm)
  • Bericht voor de Messemakerjeugd (door Peter Scheeren)
  • Gouwestad TV maakte opname bij het Van Dam Van Dam & Verkade OK van Gouda
  • Stefan Colijn wint 38ste IJsseltoernooi (door Ab Scheel)
  • Dringen aan de top bij OK Schaken Gouda (door Henk de Kleijnen)
  • Open Jeugdkampioenschap Gouda weer een groot succes (door Peter Scheeren)
  • Spelen tegen een grootheid (door Marcel van Oort)
  • Bas Luiten ge�nstalleerd als penningmeester
  • Toppers op schaakkampioenschap uit 1997 (uit de oude doos)
  • Nominaties schoonheidsprijs naspeelbaar (gameviewer)
  • Schoonheidsprijs voor Ben van Geffen (proficiat Ben)
  • Nominaties Messemaker schoonheidsprijs 2013-2014
  • Kees Vermijn 25 jaar bij Messemaker 1847 (proficiat Kees)
  • Foto-verslag Algemene vergadering en prijsuitreiking
  • Doe ook mee met een jeugdteam van jouw club met De Ron de Jong Groene Hart Cup

  • Oktober
  • Haags Weekendtoernooi 14, 15 en 16 november 2014
  • Eindverslag EKJ 2014 - Ervaring verzameld in Batumi
  • Lees het verslag van Liam: eindstand 5 uit 9 bij het EK in Batumi, Georgi�
  • Uitslagen en stand Combi-groep (ronde 6)
  • RSB tweede op het Huttontoernooi (door Jan Sijbesma)
  • Jeroen Eigelaar verrassende winnaar 26e SIO Rapid Toernooi (door Ab en Leen)
  • Rotterdam speelstad voor Tata Chess 2015 (door Ab Scheel en Teun Koorevaar)
  • Verslag, uitslagen en foto's tweede Wartburg Schaakfeest 2014
  • Foto-verslag Hoogeveen Univ� Schaaktoernooi 2014 (door Ab Scheel)
  • Afsluiting inzamelingsactie EK Liam
  • Schaaksite.nl Nederlands Kampioen Bedrijvenschaak 2014 (door Ab Scheel)
  • Cursus Schaaktrainer 2 Rotterdam/Spijkenisse (docent Dolf Meijer en Rick Lahaye)
  • Cursus schaaktrainer 1 Rotterdam (docent Rick Lahaye; deadline aanmelding 28 oktober)
  • Cursus Indelingsdeskundige A (docent Aart Strik)
  • Cursus Scheidsrechter A

  • November
  • Verdienstelijke 7e plaats voor Messemakers AB-jeugdteam in KNSB Jeugdclubcompetitie
  • Eerste overwinning voor het jeugdteam (door Erich Karstan)
  • Demre Kerigan winnaar OK van Spijkenisse 2014 (door Ab Scheel)
  • Yochanan Afek winnaar eerste Amsterdam Rapid Tournament (door Ab Scheel)
  • Verslag kloksimultaan tegen de B-Jeugd (door Jan Cheung)
  • Wisselende resultaten voor Messemaker-jeugdteams in Ron de Jong Groene Hart Cup
  • Verslag kloksimultaan tegen de B-Jeugd (door Peter Ypma)
  • Messemaker verzorgt "Schaken op vrijdag" op Coornhert
  • Peiling interesse voor verzorgen schaaklessen
  • Internationaal Schaakfestival Groningen in teken van 400-jarig bestaan Rijksuniversiteit Groningen
  • Messemaker sneuvelt in eerste ronde RSB-beker (door Kees Brinkers)
  • Snelschaak Messemakerjeugd seizoen 2014-2015
  • Ron de Jong Groene Hart Cup: Klim-Op 1, 2, 4 en 6 winnen hun poule (door Jan Sijbesma)

  • December
  • Erasminaans Schaakfestijn op 14 februari 2015
  • Mark Timmermans winnaar laatste Menno Ploeger toernooi (door Ab Scheel)
  • Uitslagen en stand Fantasieschaak van maandag 29 december
  • Uitslagen, stand en foto's snelschaakcompetitie (ronde 2)
  • Kerst/nieuwjaarswens door Arjan van der Leij (voorzitter)
  • Verslag 35e Klim-Op Jeugdschaaktoernooi (door Jan Sijbesma)
  • Verslag, foto's en filmpjes: 35e Klim-Op Jeugdschaaktoernooi (door Ab Scheel)
  • Vrijdag 27 februari 2015: 1e NK Schaken voor speciale doelgroepen
  • Uitslagen en foto's kloksimultaan Jan Evengroen tegen de B-Jeugd
  • Messemaker 2 kijkt weer omhoog
  • Partij Guido Royakkers - Martien van der Meijden (KNSB ronde 4)
  • Vlaggenschip Messemaker kopje onder in thuishaven!
  • Verslag en foto's kloksimultaan Ben van Geffen tegen de B-Jeugd
  • Alexandre Dgebuadze winnaar OK van Overschie 2014 (door Ab Scheel)
  • In Gouda veranderde alles..... (door Henk de Kleijnen)
  • Foto's Pepernotentoernooi en Fantasieschaak 2014
  • Foto's prijsuitreiking jeugd najaar 2014
  • Website gelanceerd voor Tata Steel Chess Tournament Rotterdam (door Ab en Teun)
    top