Archief Messemaker 1847 jaargang 2017 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |

| jan | feb | mrt | apr | mei | juni | juli | aug | sep | okt | nov | dec |

  • Januari
  • Messemaker 4 wint met 5-3 van WSV 3
  • Foto's van het doorgeefschaak voor de jeugd
  • Uitslagen en stand Doorgeefschaak C-jeugd
  • Uitslagen en stand Doorgeefschaak (alle jeugd)
  • Messemaker-leden gespot tijdens Tata Steel Chess Tournament (door Edgar Reibel)
  • Uitslagen en eindstand Najaarscompetitie C-jeugd (proficiat Joël)
  • Meedoen om 'te knallen'. Liam Vrolijk bij Tata Chess; door Henk de Kleijnen (bron: AD - Groene Hart)
  • Verslag van een avondje kolderschaak (door Bert Vlot)
  • Messemaker genomineerd voor Goudse sportploeg van het jaar 2016

  • Februari
  • Messemaker-jeugdteam kwalificeert zich voor NK Teams cat. E (door Peter Scheeren)
  • Messemaker ontvangt trofee voor genomineerde sportploeg van het jaar 2016
  • Leen de Jong ten onder in kloksimultaan tegen C-jeugd (de klok bleek zijn grootste tegenstander)
  • Prijsuitreiking Najaarscompetitie C-jeugd
  • Messemaker-jeugdteams spelen geen rol van betekenis in Jeugdclubkampioenschappen RSB/HSB
  • Verslag teamwedstrijd Messemaker 1 in 6e ronde KNSB-competitie
  • Verslag teamwedstrijd Messemaker 2 in 6e ronde KNSB-competitie
  • Graaf Jan van Nassauschool (Bovenbouw) en De Carrousel (Onderbouw) winnaars van Schoolschaakkampioenschap Gouda 2017 (bekijk ook de foto's)

  • Maart
  • C-jeugd wint met 6-3 in kloksimultaan tegen Henk v.d. Wösten (dankzij de klok)
  • Uitslagen 1e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Uitslagen en stand 25e ronde interne competitie
  • Eerste halvefinalist bekercompetitie bekend
  • Uitslagen en stand Doorgeefschaak (C-jeugd)
  • Uitslagen en stand Doorgeefschaak (alle jeugd)
  • Foto's doorgeefschaak 20 maart
  • Foto's prijsuitreiking Pupillen/DE-jeugd
  • Laatste kwartfinalist bekercompetitie bekend
  • Uitslagen en stand 24e ronde interne competitie
  • Messemaker 2 heeft een offday (verslag 7e ronde KNSB-competitie)
  • Minimaal verlies voor Messemaker 1 in 7e ronde KNSB-competitie (verslag)
  • Volgende week (21 maart) prijsuitreiking Pupillen/DE-jeugd en doorgeefschaak voor alle jeugd
  • Uitslagen 3e ronde Voorjaarscompetitie C-jeugd
  • Uitslagen 10e (en laatste) ronde Wintercompetitie Pupillen/DE-jeugd (prijsuitreiking volgende week)
  • Uitslagen en stand 23e ronde interne competitie
  • Minimaal verlies voor Messemaker 1 in 7e ronde KNSB-competitie (verslag volgt)
  • Grote nederlaag van Messemaker 2 in 7e ronde KNSB-competitie (verslag volgt)
  • Net geen promotie voor Messemaker-jeugdteam in Groene Hart Jeugd Cup
  • Messemaker-jeugdleden Sarah-Joy en Yuko plaatsen zich voor NK Pupillen (Kristian eindigt in middenmoot)
  • Bert Vlot blijft de C-jeugd de baas in kloksimultaan
  • Uitslagen 9e ronde Wintercompetitie Pupillen/DE-jeugd (Guillermo is met nog één ronde te gaan al winnaar)
  • Uitslagen en stand 22e ronde interne competitie
  • Loting kwartfinale bekercompetitie
  • Uitslagen 2e ronde snelschaakcompetitie (inclusief stand)
  • Nog een wedstrijd te gaan in 2e ronde bekercompetitie

  • April
  • Volg de verrichtingen van Liam Vrolijk in NK Jeugd cat. A (t/m 20 jaar)
  • A.s. maandag (1 mei) alternatieve schaakavond voor de jeugd
  • Snelschaakcompetitie: uitslagen 3e ronde en stand
  • Halvefinalisten bekercompetitie bekend
  • Liam Vrolijk behaalt zijn eerste IM-resultaat in Karlsruhe!
  • Sarah-Joy wint 2e prijs in GP_Jeugdtoernooi van Barendrecht/IJsselmonde (proficiat Sarah-Joy!)
  • "Meester" Frans Bottenberg te sterk voor de C-jeugd in kloksimultaan
  • Uitslagen 3e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Uitslagen en stand 27e ronde interne competitie
  • Messemaker 2 laat de punten in Rijswijk (verslag 8e ronde KNSB-competitie)
  • Messemaker 1 in degradatiegevaar na zware nederlaag tegen Zukertort Amstelveen (verslag volgt)
  • Messemaker 2 lijdt nederlaag tegen Rijswijk, maar is veilig tegen degradatie (verslag volgt)

  • Mei
  • Uitslagen en eindstand Doorgeefschaak C-jeugd (Lennart/Yuko zijn kampioen: gefeliciteerd)
  • Uitslagen en eindstand Doorgeefschaak (alle jeugd) (Lennart/Timo zijn kampioen, gefeliciteerd)
  • Pieter Mantel wint 2e prijs in GP-toernooi in Rotterdam
  • Peter Scheeren clubkampioen: van harte gefeliciteerd!
  • Liam Vrolijk bekerkampioen: van harte gefeliciteerd!
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Lennart)
  • Uitslagen 6e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Uitslagen en stanbd Voorjaarscompetitie C-jeugd
  • Uitslagen en stand 31e ronde interne competitie
  • Finale bekercompetitie op 29 mei
  • Mooie 5e plaats van Messemaker in NK Snelschaken voor clubteams
  • Messemaker-jeugdteam winnaar van poule 3 op laatste speelavond van Groene Hart Jeugdcup
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Lennart)
  • "Meester" Pieter ten onder in kloksimultaan tegen C-jeugd, "meester" Keni is de jeugd wel de baas
  • Uitslagen 5e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Uitslagen en stand 30e ronde interne competitie
  • Tweede finalist bekercompetitie bekend
  • Kennismaken met een nieuw kandidaat jeugdlid (van harte welkom Robin)
  • Messemaker 2 kan geen vuist maken tegen Souburg
  • Messemaker-jeugdteam eindigt in middenmoot in NK E-teams
  • Lees het boeiende en uitgebreide verslag van de laatste wedstrijd van Messemaker 1 (met dank aan alle teamleden)
  • Uitslagen 5e ronde Voorjaarscompetitie C-jeugd
  • Uitslagen 4e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Kennismaken met een nieuw kandidaat jeugdlid (van harte welkom Manuel)
  • Ons jongste lid Sarah-Joy wint opnieuw een beker in RSB Grand Prix toernooi (van harte gefeliciteerd Sarah-Joy)
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Pieter)
  • Uitslagen en stand 29e ronde interne competitie
  • Eerste finalist bekercompetitie bekend
  • Liam Vrolijk behaalt zijn tweede IM-resultaat dankzij zege in laatste KNSB-competitieronde (nog één resultaat nodig voor de titel)
  • Messemaker 1 handhaaft zich ondanks nederlaag in laatste KNSB-competitieronde (verslag volgt)
  • Messemaker 2 eindigt in middenmoot na nederlaag in laatste KNSB-competitieronde (verslag volgt)
  • Begeleiders gezocht voor het openluchtschaakspel
  • Inzendtermijn voor de Opgave van de Week is met een week verlengd tot 7 mei (vanwege meivakantie)
  • Uitslagen en stand 28e ronde interne competitie

  • Juni
  • Woensdag 5 juli: tweede Watertorentoernooi voor de jeugd (voor kinderen t/m 14 jaar)
  • Zomercompetitie van start
  • Persbericht over OK Gouda 2017 (door Henk de Kleijnen)
  • C-jeugd komt weer niet tot scoren in kloksimultaan tegen Arjan van der Leij
  • Eindstand Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Sam)
  • Leslie Tjoo wint prijs voor de beste externe score
  • Aantal grootmeesters in OK Gouda is opgelopen tot tien!
  • Nog een grootmeester die aan het OK Gouda gaat deelnemen: Alexandre Dgebuadze
  • Aantal grootmeesters in OK Gouda is opgelopen tot acht
  • Peter Scheeren scoort 11,5 uit 13 in jaarlijkse clubkampioensimultaan
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Pieter)
  • Eindstand Voorjaarscompetitie C-jeugd (prijsuitreiking op 3 juli)
  • Uitslagen 8e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Al vijf grootmesters voor OK Gouda: Igor Khenkin, Erik van den Doel, Vladimir Epishin, Matthew Sadler en Dimitri Reinderman
  • Goede negende plaats voor Yuko in NK jeugd cat G, Sarah-Joy had het zwaar in cat H.
  • Begeleiders gezocht voor het openluchtschaakspel
  • De nieuwe opgave van de week staat weer klaar voor de jeugd (vorige opgave is gewonnen door Maurice)
  • C-jeugd komt niet tot scoren in kloksimultaan tegen Jan Cheung
  • Uitslagen 7e ronde Voorjaarscompetitie Pupillen/DE-jeugd
  • Jan Evengroen snelschaakkampioen: van harte gefeliciteerd!
  • Neem een kijkje op de nieuwe jeugdpagina van de website van Messemaker (deze wordt nog verder vernieuwd)
  • Neem een kijkje op de geheel vernieuwde website van de KNSB (opent in een nieuw venster)
  • De inschrijving voor het Open Kampioenschap van Gouda is geopend (zowel voor de senioren als voor de jeugd)

  • Juli
  • Leiden Chess Tournament - Peter Ypma over zijn 2e IM-norm
  • Zomercompetitie ronde 5
  • Oproep: stuur partijen in en ding mee naar de Messemaker-schoonheidsprijs 2016-2017
  • Schaaktrainingen 2017-2018 door Dolf Meijer
  • Begeleiders gezocht voor het openluchtschaakspel
  • Teamsamenstelling seizoen 2017-2018
  • Zomercompetitie ronde 4
  • Aantal titelhouders in OK Gouda is opgelopen tot 14
  • Zomercompetitie ronde 3
  • Viervoudig landskampioene Anne Haast doet mee aan OK Gouda (aantal grootmeesters is hiermee opgelopen tot 11)
  • Zomercompetitie ronde 2
  • "Meester" Pieter Hörchner in het zonnetje gezet door de voorzitter (vanwege zijn bewonderenswaardige inzet voor de jeugd)
  • Maar liefst 17 stappendiploma's uitgereikt op slotavond voor de jeugd (met foto's van alle geslaagden)

  • top