 Kees van der Knijff
|  Reint van der Knijff
|  Peter Ypma
|  Maarten van Zetten
|
Messemaker op stoom in de Meesterklasse Jeugd
Zaterdag 10 november was de derde speeldag in de KNSB Meesterklasse. Het A team met Kees, Reint, Maarten en Peter heeft zaterdag goede zaken gedaan.
Messemaker als debutant in de meesterklasse A staat op een mooie 4e plek en hebben al strijd geleverd met de teams die op plaats 1,2 en 4 stonden. Een mooi debuut dat nog veel belooft voor dit jonge team.
Stand:
Meesterklasse A Mp Bp
1. HMC Calder 1 11 18½
2. Bobby Fischer 10 17
3. Zukertort 1 9 15
4. Messemaker 1847 7 13½
5. Schaakmat-Winterkoning 7 12
6. De Pion 6 14
7. Spijkenisse 1 6 13½
8. Zukertort 2 6 12
9. Groningen 6 11½
10. HMC Calder 2 6 10½
11. De Schaakmaat 5 12½
12. Chesscool 1 5 11
13. SMB 5 9½
14. Spijkenisse 2 4 7½
15. Minerva 2 6
16. Zukertort 3 1 8
Bram Munnik
AB-team zet eerste stap op weg naar doel: handhaving in de Meesterklasse
Het AB-team, bestaande uit Kees en Reint van der Knijff, Maarten van Zetten en Peter Ypma, heeft zaterdag de eerste stap gezet naar het doel wat voor dit jaar staat: handhaving in de Meesterklasse. Na de onverwachtse vrijplaats voor de Meesterklasse was het meteen duidelijk: voorlopig hoeven we aan kopposities niet te denken, maar we kunnen wel gaan voor handhaving. En daar hebben ze zich zaterdag ook echt voor ingezet.
In de eerste ronde moesten ze tegen Minerva. De eerste-bord-speler, Bas van Opheusden, van Minerva kwam niet opdagen, zodat Kees meteen vier uur moest gaan zitten wachten. Dat was niet netjes. Wel hadden we daarmee in ieder geval 1 punt te pakken. Reint verloor deze ronde van Zagar Zeeman. Gelukkig wisten Maarten en Peter ieder hun punt te pakken en zo werd het deze eerste ronde 1-3 voor Messemaker.
De tweede ronde ging op weerstandspunten en zo kwamen ze tegenover het team van Bobby Fisher te zitten. Dat was even slikken. Kees moest met zwart tegen Chiel van Oosterom, Reint met wit tegen Christov Klein (die op het Open Nk in Dieren zo mooi L'Ami op remise hield!), Maarten moest met zwart tegen Simon Provoost en Peter moest met wit tegen de ons bekende Vincent Blom (doet mee bij de training door Jop Delemarre).
Kees moest al snel ervaren dat Chiel niet voor niets drie IM-normen heeft; hij verloor. Ook Maarten moest op een gegeven moment toch toegeven dat het er niet meer inzat. Alleen Reint en Peter bleven echt heel lang doorspelen. Het leek een hele tijd goed te gaan bij Peter op het bord (we zaten het winstpunt eigenlijk al een beetje mee te tellen), maar in het eindspel maakte hij een verkeerde keuze en ruilde dames af. Vanaf dat moment was het zaak om het in ieder geval remise te houden. Dat lukte gelukkig. Intussen waren Reint en Christov in een heel ingewikkelde partij verwikkeld geraakt en was het zo niet echt duidelijk wie er de meeste kansen had. Laat op de middag werd het een remise (alhoewel Chiel meteen na afloop zij dat er voor Reint een winnende zet in zat). Al met al waren we met die ene punt tegen het hoogstgeplaatste team van de Meesterklasse A niet echt ontevreden en was de partij van Reint in ieder geval een partij om nog eens stevig door te analyseren, vanwege de mooie momenten en mogelijkheden die er in zaten.
We hebben de dag dus afgesloten met 1 winnende ronde (1 matchpunt, in het systeem zoals het daar gehanteerd werd) en in totaal 4 bordpunten. De eerste stap naar handhaving hebben we gezet en er is voldoende 'stof' over om via analyse nog weer eens verder te studeren.
Arie van der Knijff
|
Uitslagen op de toernooisite
| |